Members

Back Home Next


Armenia | Austria | Azerbaijan | Belarus | Belgium | Bosnia-Herzegovina | Bulgaria | Croatia | Cyprus | Denmark | Estonia | Finland | France | Fyrom | Georgia | Germany | Greece | Hungary | Ireland | Italy | Latvia | Lithuania | Malta | Montenegro | Netherlands | Norway | Poland | Portugal | Romania | Serbia | Slovakia | Slovenia | Spain | Sweden | Turkey | Ukraine | United Kingdom

 
Armenia  Armenia
 
Sofia  Manukyan              
Sofia  Manukyan              

 

Top

 
Austria  Austria
 
Angelika Chlup   Susanna Lamp Pertl          
Angelika Chlup   Susanna Lamp Pertl          

 

Top

 
   Azerbaijan
 
Rena Ibrahimova              
Rena Ibrahimova              

_____________

  • Azerbaijan Student Youth Organizations - Baku

Top

 
  Belarus
 
Vladimir Kalinin              
Vladimir Kalinin Deputy President              

_____________

  • Information centre on children and HRE - Smorgon

Top

 
  Belgium
 
Paul Van Itterbeeck   Bernard Dupont          
Paul Van Itterbeeck Deputy President   Bernard Dupont          

_____________

Top

 
  Bosnia - Herzegovina
 
Armina Nukic   Jasenka Dizdarević   Nela Sladojevic   Emir Vildic  
Armina Nukic
Deputy President
  Jasenka Dizdarević   Nela Sladojevic   Emir Vildic  

_____________

  • Cerebra NGO - Banja Luka
  • Građanski edukativni centar (Citizen's Educational Center) - Tuzla

Top

 
  Bulgaria
 
Tania Panaiotova Hristova   Stanka Borisova   Miglena Manolova Gospodinova   Antoniya Smokova   Nadejda Tsocheva
Tania
Panaiotova Hristova

Deputy President
  Stanka Borisova   Miglena
Manolova Gospodinova
  Antoniya Smokova   Nadejda Tsocheva 
Penka Zheleva                
Penka Zheleva                

_____________

Top

 
  Croatia
 
Zlata Hrženjak   Božidar Radoš   Silvija Babić   Marija Brinjak   Danica Crnov
Zlata Hrženjak
Deputy President
  Božidar Radoš
Youth
Co-ordinator
  Silvija Babić   Marija Brinjak   Danica Crnov
Sanela Čorič   Ivan Hrženjak   Petra Hrženjak   Iva Maričić   Hana Matković
Sanela Čorič   Ivan Hrženjak   Petra Hrženjak   Iva Maričić   Hana Matković
Mirela Milanovič   Tea Novaković   Ana Perič   Lucija Pongrac   Jelena Prskalo
Mirela Milanovič   Tea Novaković   Ana Perič   Lucija Pongrac   Jelena Prskalo
Matea Radoš                
Matea Radoš                

_____________

Top

 
  Cyprus
 
Panayiotis Angelides   Clea Constantinou   Irineos Georgiou      
Panayiotis Angelides
Deputy President
  Clea Constantinou   Irineos Georgiou      

_____________

Top

 
  Denmark
 
Stefanie Møller              
Stefanie Møller
Deputy President
             

 

Top

 
  Estonia
 
Maiu Plumer   Tiiu Kreegipuu          
Maiu Plumer
Deputy President
  Tiiu Kreegipuu          

 

Top

 
  Finland
 
Jussi Tervonen              
Jussi Tervonen              

 

Top

 
  France
 
Arcangelo Di Battista   Sébastiane Del Popolo   Alain Flouret   Laura Ulonati  
Arcangelo Di Battista
Deputy President
  Sébastiane Del Popolo   Alain Flouret   Laura Ulonati  

 

Top

 
  FYROM
 
Biljana Naumoska   Magdalena Pesheva          
Biljana Naumoska
Deputy President
  Magdalena Pesheva          

 

Top

 
  Georgia
 
Marika Khutsishvili              
Marika Khutsishvili              

 

Top

 
  Germany
 
Gabriele Litta              
Gabriele Litta              

 

Top

 
  Greece

 

Anastasia Diktaki   Anastasia Dipteni   Evanthia Kontogouri   Stamatia Kotretsou Aimilia Tzafou
Anastasia Diktaki   Anastasia Dipteni   Evanthia Kontogouri   Stamatia Kotretsou Aimilia Tzafou
Konstantina Tzentemi              
Konstantina Tzentemi              

_____________

Top

 
  Hungary
 
Marija Prakatur              
Marija Prakatur              

_____________

Top

 
  Ireland
 
Finbarr O'Regan              
Finbarr O'Regan
Deputy President
             

 

Top

 
  Italy
 
Sofia Corradi   Enrico Scotto di Carlo   Eugenia Tesoro   Gianni Altavilla   Alessandro Tocchetti Pisapia
Sofia Corradi
Honorary President
  Enrico Scotto di Carlo
President
  Eugenia Tesoro
General Director
  Gianni Altavilla
Secretary
  Alessandro Tocchetti Pisapia
Advisor
Santi Albano   Giovanni Filippo Altavilla   Antonio Ambrosino   Chiara Amoroso   Antonio Bonagura
Santi Albano   Giovanni Filippo Altavilla   Antonio Ambrosino   Chiara Amoroso   Antonio Bonagura
Roberta Bonagura   Maria Anna Caliendo   Anna Cavenaghi   Carmela Coppola   Marina Costagliola
Roberta Bonagura   Maria Anna Caliendo   Anna Cavenaghi   Carmela Coppola   Marina Costagliola
Stefania D'Alessio   Giovanni Dispenza           Anna Maria Falco
Stefania D'Alessio   Giovanni Dispenza           Anna Maria Falco
Teresa Farina   Virginio Ferrara   Mariateresa Ferrucci   Maria Gadaleta   Giuseppe Garufi
Teresa Farina   Virginio Ferrara   Mariateresa Ferrucci   Maria Gadaleta    Giuseppe Garufi
Maria Rosa Gaudio   Concetta Gentile   Lella Gentile   Vincenzo Grisostomi Travaglini   Lorenz Insam
Maria Rosa Gaudio   Concetta Gentile   Lella Gentile   Vincenzo Grisostomi Travaglini   Lorenz Insam
Matteo Laruffa   Maria Saletta Longobardo   Costantino Losco   Giusy Losco   Maria Marciano
Matteo Laruffa   Maria Saletta Longobardo   Costantino Losco   Giusy Losco   Maria Marciano
Tina Martusciello   Maria Rosa Mazzola   Michela Napoli   Luca Palumbo   Carmen Picciocchi
Tina Martusciello   Maria Rosa Mazzola   Michela Napoli   Luca Palumbo   Carmen Picciocchi
Virginia Picciocchi   Nicola Pirozzi   Maria Rosaria Pisaniello   Marisa Pisaniello   Paolo Polichetti
Virginia Picciocchi   Nicola Pirozzi   Maria Rosaria Pisaniello   Marisa Pisaniello   Paolo Polichetti
Luigi Polito   Francesco Provenzano   Giovanna Rotunno   Ruggero Ruggeri   Enzo Sabia
Luigi Polito   Francesco Provenzano   Giovanna Rotunno   Ruggero Ruggeri   Enzo Sabia
Annunziata Sena   Emanuela Scotto di Carlo   Eleonora Vastarella   Paola Visone    
Annunziata Sena   Emanuela Scotto di Carlo   Eleonora Vastarella   Paola Visone    

_____________

Top

 
  Latvia
 
Zhanna Korovacka   Aivars Zingis          
Zhanna Korovacka
Deputy President
  Aivars Zingis          

 

Top

 
  Lithuania
 
Galina Renge   Virginia Kerdokiene   Vilma Krasuskaite   Daiva Vaikutiene  
Galina Renge
Deputy President
  Virginia Kerdokiene   Vilma Krasuskaite   Daiva Vaikutiene  

 

Top

 
  Malta
 
Alfred Mifsud   Robert Nicholas Borg   Francis Fabri      
Alfred Mifsud
Deputy President
  Robert Nicholas
Borg
  Francis Fabri       

 

Top

 
  Montenegro
 
Dragan Nikčević              
Dragan Nikčević
Deputy President
             

 

Top

 
  Netherlands
 
Robert Roks   Henk Andeweg   Stefano Campanella   Wouter Kesseler Yvonne Michielsen
Robert Roks
Deputy President
  Henk Andeweg
Deputy President
  Stefano Campailla   Wouter Kesseler Yvonne Michielsen
Rickert Pos              
Rickert Pos              

_____________

Top

 
  Norway
 
Ildrid Jørem              
Ildrid Jørem
Deputy President
             

 

Top

 
  Poland
 
Izabella Wójcik   Adam Kubera   Danuta Baszczynska   Monika Boczoń Magdalena Brzeska
Izabella Wójcik
Deputy President
  Adam Kubera
Deputy President
  Danuta Baszczynska   Monika Boczoń Magdalena Brzeska
Barbara Celmerowska   Wioletta Różycka Śpionek   Katarzyna Szulc   Agnieszka Wójcik Grudzińska  
Barbara Celmerowska   Wioletta Różycka Śpionek   Katarzyna Szulc   Agnieszka Wójcik Grudzińska  

 

Top

 
  Portugal
 
Joaquim Amândio da Silva Santos   Carlos Manuel Alves   Filipa Barros   Luís Branco Barros Carla Filipa Cabral
Joaquim Amândio da Silva Santos
Deputy President
  Carlos Manuel Alves   Filipa Barros   Luís Branco Barros Carla Filipa Cabral
Flávia Pinheiro Corrêa   Vânia Aónia Duarte da Costa   Paulo Moreira da Silva   Ana Sofia Faustino Paulo Alexandre Faustino
Flávia Pinheiro Corrêa   Vânia Aónia Duarte da Costa   Paulo Moreira da Silva   Ana Sofia Faustino Paulo Alexandre Faustino
Nuno Cunha Ferreira   Estrela Silva Ferreira   Maria Filomena Fonseca   Celso Almeida Gomes António Manuel Guedes
Nuno Miguel da Cunha Ferreira   Estrela Silva Ferreira   Maria Filomena Fonseca   Celso Almeida Gomes António Manuel Guedes
Alberto José Araujo Abreu Vaz Guimaraes   Mário José Magalhães   Rui Aziago Marques   António Tavares Martins Olga Melo
Alberto José Vaz Guimarães   Mário José Magalhães   Rui Aziago Marques   António Tavares Martins Olga Melo
Antònio Mourinho Mendes   Sandra Moura Miranda   Maria Rosalina Moura   Telma Cartucho Oliveira Albino Martins Pereira
Antònio Mourinho Mendes   Sandra Moura Miranda   Maria Rosalina Moura   Telma Cartucho Oliveira Albino Martins Pereira
Rui Pedro Pintado   Artur Moura Queirós   Liliana Moura Queirós   Mário Francisco Raposo Júlio Mendes Rodrigo
Rui Pedro Pintado   Artur Moura Queirós   Liliana Moura Queirós   Mário Francisco Raposo Júlio Mendes Rodrigo
Diana Moreira Rodrigues   Sofia Santos   Pedro Rocha e Silva      
Diana Moreira Rodrigues   Sofia Santos   Pedro Rocha e Silva      

_____________

  • Escola Secundária do Cartaxo - Cartaxo
  • Centro Novas Oportunidades da CESPU - Cooperativa de Ensino Superior, Politécnico e Universitário - Gandra
  • LABMO - Laboratório para a Mobilidade no Emprego - Penafiel
  • Escola Secundária de Vilela - Vilela

 

Top

 
  Romania
 
Gabriela Bosinceanu   Elena Veronica Ambrus   Simona Gabriela Băcanu   Carmen Balaban Ramona Oana Bauer
Gabriela Bosinceanu
Deputy President
  Elena Veronica Ambrus   Simona Gabriela Băcanu   Carmen Balaban Ramona Oana Bauer
Monica-Anca Cretu   Cristina Daia   Adriana Carmen Groza   Florina Madalina Miron Dana Dorela Moldovanu
Monica Anca Cretu   Cristina Daia   Adriana Carmen Groza   Florina Madalina Miron Dana Dorela Moldovanu
Rodica Oprea   Tania Radu   Carmen Lucia Solomon   Cerasela Mihaela Tetileanu Carmina Trambitas
Rodica Oprea   Tania Radu   Carmen Lucia Solomon   Cerasela Mihaela Tetileanu Carmina Trambitas
Magdalena Claudia Uleia   Irina Vladutescu          
Magdalena Claudia Uleia   Irina Vladutescu          

_____________

  • Grupul Scolar Industrial "Letea" - Bacău

Top

 
  Serbia
 
Ivana Savić   Jana Kovandžić   Jovica Nikolić   Dobrica Veselinović  
Ivana Savić
Deputy President
  Jana Kovandžić   Jovica Nikolić   Dobrica Veselinović  

 

Top

 
  Slovakia
 
Jozef Pohovej   Žaneta Hrbková   Gabriela Stoffanova      
Jozef Pohovej
Deputy President
  Žaneta Hrbková   Gabriela Stoffanova      

_____________

Top

 
  Slovenia
 
Aleksander Verhovšek   Hugo Bosio   Ivan Janez Domitrovič   Armand Faganel Fani Mavrič
Aleksander Verhovšek
Deputy President
  Hugo Bosio   Ivan Janez Domitrovič   Armand Faganel Fani Mavrič
Metka Vajdič   Urska Sotler          
Metka Vajdič   Urska Sotler          

_____________

  • Gimnazija - Kranj

Top

 
  Spain
 
Ricardo Damián Basco y Lopez de Lerma   Consuelo Barranquero Ramòn   Antonio Ángel Curado Ferrera   Juan Alfonso Diaz Conejo Gloria García Molina
Ricardo Damián Basco y Lopez de Lerma
Deputy President
  Consuelo Barranquero Ramòn   Antonio Ángel Curado Ferrera   Juan Alfonso Diaz Conejo Gloria García Molina
Trinidad Gonzalez Gomez   Silvia Elices Tomé          
Trinidad González Gómez   Silvia Elices Tomé          

_____________

  • C.P. El Castell - Albalat dels Sorells
  • I.E.S. "Gamoranes" - Lopera
  • I.E.S. "Valmayor" - Valdemorillo

Top

 
  Sweden
 
Malin Heimer   Bengt Anderson   BrittInger Ågran    Åsa Bjuhr Lena Lundgren
Malin Heimer
Deputy President
  Bengt Anderson
Deputy President
  BrittInger Ågran    Åsa Bjuhr Lena Lundgren
Johanna Melin   Susanna Näslund   Åke Nygren   Peter Östman Roy Resare
Johanna Melin   Susanna Näslund   Åke Nygren   Peter Östman Roy Resare
Anette Unander   Anitha Wikander          
Anette Unander   Anitha Wikander          

_____________

Top

 
  Turkey
 
Nurullah Kılınç   Resul Babaoğlu   Hava Benlì   Mehmet Benlì Şenol Karabaltaoğlu
Nurullah Kılınç
Deputy President
  Resul Babaoğlu   Hava Benlì   Mehmet Benlì Şenol Karabaltaoğlu

 

_____________

  • Zehra Marulyali Yatili Ilkoretim Bolge Okulu - Anamur/ Mersin

Top

 
  Ukraine
 
Iryna Kharchenko              
Iryna Kharchenko
Deputy President
             

 

Top

 
  United Kingdom
 
Sheelagh Thomas   Dafydd Hughes   Tania Sanders      
Sheelagh Thomas
Deputy President
  Dafydd Hughes Deputy President   Tania Sanders      

 

Top

 
 

Last updated: 2011-06-06
Copyright © 2008-2009-2010-2011 by NEAC Network of European Active Citizens, NPO.
Legal Registation no. 1226/1T - REA/Chamber of Commerce no. NA-787591 - Fiscal Code 91009620633.
For problems or questions regarding this Web site contact webmaster@neac2.eu